تازه ها
خانه » کامپیوتر » مایکروسافت مشکل ۱۹ ساله ویندوز را برطرف کرد
مایکروسافت مشکل ۱۹ ساله ویندوز را برطرف کرد

مایکروسافت مشکل ۱۹ ساله ویندوز را برطرف کرد

287 بازدید

مشکل یاد شده در تمامی نسخه های ویندوز از ویندوز ۹۵ تا به حال وجود داشته، اما مایکروسافت برای حل آن تا به حال اقدامی نکرده بود.
مایکروسافت مشکل 19 ساله ویندوز را برطرف کرد

وصله ای که برای برطرف کردن این آسیب پذیری بسیار خطرناک عرضه شده MS14-064 نام دارد و برای برطرف کردن آسیب پذیری در بخش Object Linking و Embedding عرضه شده است.

مایکروسافت ماه گذشته از وجود این مشکل آگاه شده بود و برای حل موقت موضوع وصله‌ای موقت عرضه کرد. علت این بود که هکرها با سوءاستفاده از مشکل مذکور فایل‌های PowerPoint را دستکاری کرده و با استفاده از آنها به رایانه‌های کاربران نفوذ می‌کردند.

مایکروسافت تصریح کرده که کاربران ویندوزهای ویستا، ۷، آرتی، آر تی ۸.۱، ۸ و ۸.۱ به همین علت دچار مشکل شده اند و کاربران ویندوزهای سرور ۲۰۰۳، ۲۰۰۸، ۲۰۰۸ آر۲، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ آر ۲ هم در امان نیستند. این شرکت هشدار داده که کاربران مرورگر Internet Explorer (IE) بر روی ویندوزهای مذکور بیشتر از دیگران در معرض خطر هستند.

اولین بار رابرت فریمن از مهندسان شرکت آی بی ام مشکل مذکور را کشف و به مایکروسافت اطلاع داد. مایکروسافت هفته قبل وصله‌هایی برای به روز کردن مرورگر IE، Microsoft Secure Channel، XML Core Services ۳.۰ و … هم عرضه کرد.

منبع :itna.ir

Share this article

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تک نیاز
بالا