Wednesday , 18 September 2019 / چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تازه ها
خانه » مذهبی » عطر اعتکاف در دانشگاه‌های کشور
عطر اعتکاف در دانشگاه‌های کشور

عطر اعتکاف در دانشگاه‌های کشور

573 بازدید
در فضیلت اعتکاف این بس که معادل طواف کعبه و همتای رکوع و سجده است. مهمترین ایام برای این عمل معنوی، ایام البیض یعنی روزهای سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب و ۱۰روز آخر ماه رمضان است و امسال در سراسر کشور این مراسم معنوی روزهای ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود که ۱۷۶ مسجد دانشگاه‌های سراسر کشور میزبان این مراسم معنوی هستند و پیش‌بینی می‌شود، مساجد دانشگاه‌ها امسال میزبان ۵۰ هزار دانشجو و اساتید معتکف است.
دانشگاه امیرکبیر
ثبت نام مراسم اعتکاف در دانشگاه امیرکبیر از ۲۰ فروردین ماه با اولویت دانشگاهیان این دانشگاه آغاز شده و تا ۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد. ظرفیت مسجد این دانشگاه حدود هزار نفر است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی mohavel.ir شرایط ثبت‌نام را مطالعه کنند.
دانشگاه شهید بهشتی
مهلت ثبت‌نام این مراسم در دانشگاه شهید بهشتی از ۲۲ تا ۳۱ فروردین ماه اعلام شده که این مراسم در مسجدالنبی این دانشگاه برگزار می‌شود و دانشجویان برای اطلاع روند برگزاری این مراسم می‌توانند به سایت nahad.sbmu.ac.ir مراجعه کنند.
دانشگاه علم و صنعت
دانشگاه علم و صنعت زمان ثبت‌نام مراسم پرفیض اعتکاف را سه شنبه ۲۵ فروردین آغاز شده و تا چهارشنبه ۲ اردیبهشت ماه از طریق سایت quran.iust.ac.ir انجام می‌شود. در صورت ثبت‌نام بیش از ظرفیت تعیین شده، ثبت‌نام این افراد به صورت ذخیره انجام می‌شود.
دانشگاه علامه طباطبایی
به دلیل نبود امکانات لازم در دانشگاه علامه طباطبایی، این دانشگاه سعی داشته از سال گذشته با هماهنگی دو مسجد در خیابان سعادت اباد و پونک، ظرفیت حدود ۴۵۰ نفر را برای شرکت در این مراسم ایجاد کند. مهلت ثبت نام برای این مراسم در این دانشگاه از۲۶ فروردین ماه آغاز شده و تا ۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه صنعتی شریف ۲۵ تا ۲۸ فروردین ماه را زمان ثبت نام دانشگاهیان این دانشگاه برای مراسم اعتکاف اعلام کرده و حضور عموم مردم در مراسم این دانشگاه از طریق قرعه کشی انجام می‌شود.
دانشگاه صنعتی اصفهان
ثبت‌نام برای مراسم اعتکاف در دانشگاه صنعتی اصفهان از اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و این مراسم در روزهای دوازده، سیزده و چهاردهم اردیبهشت ماه در مصلای الغدیر دانشگاه برگزار خواهد شد.
دانشگاه فردوسی مشهد
مراسم معنوی اعتکاف ویژه دانشجویان، اعضای هیآت علمی و کارکنان دانشگاه فردوسی مشهد نیز در مسجد حضرت زهرا (س) و مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار می‌شود که مهلت ثبت‌نام مراسم این دانشگاه یکم تا ششم اردیبهشت ماه انجام می‌شود.
دانشگاه شهید چمران اهواز
اغاز نام نویسی دانشگاه شهید چمران اهواز از ۲۹ فروردین اغاز شده و تا هفتم اردیبهشت ماه ادامه دارد.افتتاحیه ی این مراسم جمعه ۱۱ اریبهشت،ساعت ۲۲:۳۰ همزمان در مسجد امام خمینی و مسجد شهدای این دانشگاه برگزار خواهد شد.
bartarinha.ir

Share this article

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تک نیاز
بالا