تازه ها
خانه » اتومبیل » کاهش جزئی کیفیت سواری‌های داخلی
کاهش جزئی کیفیت سواری‌های داخلی

کاهش جزئی کیفیت سواری‌های داخلی

227 بازدید

میانگین کیفیت خودروهای سواری تولیدی در کشور افت جزئی ۰٫۲ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس جدید‌ترین رده‌بندی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، میانگین نمره منفی خودروهای سواری تولیدی در فروردین ‌ماه امسال افت کیفی ۰٫۲ درصدی داشته است.

براین اساس در خودروهای تولیدی در سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان، خودروی MVM110 با ۸۲ نمره منفی، در سطح قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان تیبا ۲ با ۵۴٫۲ نمره منفی و در سطح قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان لیفان X60 با ۴۸ نمره منفی بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی در گروه‌های قیمتی یاد شده بوده‌اند.

همچنین جزئیات جدیدترین رده‌بندی کیفی خودروهای سواری داخلی به ترتیب کیفیت، به شرح زیر است: در خودروهای با سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان خودروی تیبا با ۵۴٫۴ نمره منفی با کیفیت‌ترین خودرو این گروه بوده است. پس از آن سایپا ۱۳۱ تولیدی سایپا با ۷۵٫۵ نمره منفی، سایپا ۱۳۱ تولیدی پارس خودرو با ۷۶٫۷ نمره منفی، سایپا ۱۳۲ با ۷۸٫۸ نمره منفی و خودروی MVM110 نیز با ۸۲ نمره منفی در انتهای رده‌بندی کیفی خودروهای این گروه قرار دارند.

اما در گروه خودروهای در سطح قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، سه خودروی تندر ۹۰ تولیدی ایران خودرو، تندر ۹۰ تولیدی پارس خودرو و پارس تندر با ۲۰٫۵ نمره منفی مشترکا با کیفیت‌ترین خودروهای این گروه قیمتی هستند. پس از آن‌ها نیز به ترتیب پژو ۲۰۶ هاچ‌بک با ۲۱٫۴ نمره منفی، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با ۲۲٫۳ نمره منفی، رانا با ۲۴ نمره منفی و MVM530 با ۴۴٫۴ نمره منفی، MVM315 جدید با ۴۵٫۳ نمره منفی، پژو پارس تولیدی ایران خودرو خراسان با ۴۶٫۴ نمره منفی، پژو پارس ایران خودرو مازندران با ۴۷ نمره منفی، سمند با ۴۷٫۱ نمره منفی، پژو ۴۰۵ ایران خودرو با ۴۷٫۸ نمره منفی، پژو پارس تولیدی ایران خودرو با ۴۸٫۸ نمره منفی، پژو پارس ایران خودرو فارس با ۴۹٫۲ نمره منفی و تیبا۲ (هاچ‌بک) با ۵۴٫۲ نمره منفی به رده‌های بعدی قرار دارند.

اما در گروه خودروهای در سطح قیمتی بین ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، خودروی آسا با ۲۱ نمره منفی باکیفیت‌ترین خودرو در گروه خود است. پس از آن جک اتوماتیک با ۴۳٫۱ نمره منفی، جک (دنده دستی) با ۴۵٫۷ نمره منفی، MVMX33 با ۴۶ نمره منفی و خودرو لیفان ایکس۶۰ با ۴۸ نمره منفی در رده‌های بعدی قرار دارند.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان خودروی سراتو با ۱۶٫۵ نمره منفی با کیفیت‌ترین است.

در گروه خودروهای با سطح قیمتی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نیز خودروی سوزوکی گراند ویتارا با ۱۵ نمره منفی با کیفیت‌ترین است.

isna.ir

Share this article

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تک نیاز
بالا