تازه ها
خانه » سیاسی » بیانیه وزارت امور خارجه در سالگرد حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران
بیانیه وزارت امور خارجه در سالگرد حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران

بیانیه وزارت امور خارجه در سالگرد حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران

283 بازدید

وزارت امور خارجه در سالگرد حمله ناو جنگی ایالات متحده آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران بیانه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سالروز شلیک ۲ فروند موشک زمین به هوای ناو وینسنس امریکا به سوی هواپیمای ایرباس مسافربری جمهوری اسلامی ایران که در تاریخ ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ موجب شهادت ۲۹۰ نفر از مسافرین هواپیما از جمله ۶۶ کودک زیر ۱۲ سال گردید، ضمن اعلام مجدد مراتب همدردی با خانواده های قربانیان این حادثه این اقدام را نقض آشکار قواعد و قوانین بین المللی از سوی آمریکا برمی شمارد.

وزارت امور خارجه همچنین تاکید می کند این جنایت که نمونه ای از تروریسم دولتی مورد حمایت دولت آمریکا است، هرگز از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد و بنیان سست و بی پایه ادعاهای امریکا در حمایت از حقوق بشر و بی اعتنایی و نقض مقررات بین المللی از سوی این کشور را کاملا عیان و آشکار می سازد.

ایسنا

Share this article

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تک نیاز
بالا