تازه ها
خانه » فرهنگ و هنر » پیش‌بینی عضویت ۲۰۰ هزار نفری در انجمن‌های میراث فرهنگی
پیش‌بینی عضویت ۲۰۰ هزار نفری در انجمن‌های میراث فرهنگی

پیش‌بینی عضویت ۲۰۰ هزار نفری در انجمن‌های میراث فرهنگی

318 بازدید

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: تمامی انجمن‌های میراث فرهنگی تا اوخر شهریور تشکیل می‌شوند و پیش‌بینی می شود ۲۰۰ هزار نفر در کشور عضو انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، سید رحمت‌الله رئوف ظهر امروز یازدهم تیرماه در نشستی که با موضوع تشکیل انجمن‌های دوستداران میراث فرهنگی در استانداری مازندران برگزار شد، گفت: دلیل شکل‌گیری انجمن‌های میراث فرهنگی این بود که سازمان به این موضوع رسید که حفاظت و نگهداری از میراث فرهنگی با مشارکت مردم میسر است.

وی افزود: ۱۶ هزار انجمن میراث فرهنگی کشور با ۸۰ هزار عضو تا سال ۸۴ فعال بود و سپس منحل شد و در حال حاضر این انجمن‌ها دوباره راه‌اندازی می‌شوند.

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه در حوزه معرفی میراث فرهنگی ضعیف هستیم، تصریح کرد: اگر مردم بدانند که حفظ بافت تاریخی و میراث فرهنگی در رونق اقتصادی تاثیر بسزایی دارد حتما برای حفاظت از میراث فرهنگی مشارکت جدی خواهند کرد.

وی با اشاره به نقش میراث فرهنگی در اقتصاد کلان کشور، افزود: میراث فرهنگی می‌خواهد جایگزین صنعت نفت در کشور شود.

رئوف، انجمن‌های دوستداران میراث فرهنگی را سفیران منطقه دانست و اظهار کرد: تمامی انجمن‌های میراث فرهنگی تا اوخر شهریور تشکیل می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ هزار نفر در کشور عضو انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوند.

ایسنا

Share this article

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تک نیاز
بالا