Wednesday , 18 September 2019 / چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تازه ها
خانه » گردشگری » به این مکان های خطرناک با احتیاط سفر کنید
به این مکان های خطرناک با احتیاط سفر کنید

به این مکان های خطرناک با احتیاط سفر کنید

581 بازدید
شما سفر را انتخاب می کنید تا برای چند روز هم که شده از استرس و مسئولیت های روزانه خود مانند مدرسه، دانشگاه، محل کار و غیره به دور باشید. اما بهتر است قبل از مسافرت در مورد مکانی که می خواهید به آنجا سفر کنید، خوب تحقیق کنید زیرا برخی مکان ها جان شما را تهدید می کنند.

در اینجا نام خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان را برایتان آورده ایم.
۱٫ باغ سمی «Alnwick»، نورث‌آمبرلند، انگلستان

خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان
حتما شما هم می دانید که محققان بیشتر بر خاصیت درمانی گیاهان تمرکز می کنند تا خاصیت کشندگی آنها. بچه ها علاقه زیادی به کشف این گیاهان دارند، این که چگونه یک گیاه منجر به مرگ می شود یا چقدر طول می کشد تا تاثیر خود را بر بدن بگذارد یا این که آیا مرگ ناشی از گیاهان دردناک است یا خیر؟ باغ باغ «Alnwick » گیاهان کشنده ای مانند جوزالقی، شاه‌دانه و غیره را در خود جای داده است. اگر به این مکان سفر می کنید، گول ظاهر زیبای این گیاهان را نخورید.

۲٫ آتشفشان پارک ملی هاوایی، هاوایی، آمریکا

خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان
در سال ۲۰۰۰ جسد یک مرد و زن را در این منطقه یافتند. پزشکان ابتدا دلیل مرگ آن دو را تشخیص ندادند اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که آنها به عفونت ریوی ناشی از اسید هیدروکلریک موجود در فضا مبتلا شدند. بنابراین هنگامی که به دیدن این آتشفشان می روید، مراقب ابرهای اطراف این منطقه باشید زیرا تمام آنها اسیدی هستند.

۳٫ محل عبور «Hua Shan»، چین

خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان
برای رسیدن به این منطقه باید ۶ ساعت پیاده روی کنید سپس ۳۰ دقیقه را با تلکابین بالا بروید. این گذرگاه باریک با ارتفاعی حدود ۱٫۵ کیلومتر از سطح زمین قرار دارد که بسیار خطرناک است. جالب است بدانید که این گذرگاه دو طرفه است، بدین معنی که شما باید در برخی جاها از دیگری سبقت بگیرید. اگر عاشق ارتفاع هستید، به این مکان سری بزنید اما مراقب باشید تا به قیمت جان تان تمام نشود.

۴٫ آبشار «Bash Bish»، ماساچوست، آمریکا

خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان
این آبشار به دلیل استخر کم ارتفاع زیر آن، جزو خطرناک ترین مقاصد گردگشری جهان است. شنا کردن در این آب جان شما را به خطر می اندازد.  مرگ هایی که در این منطقه رخ داده معمولا به دلیل غرق شدن، بالا رفتن از دیواره های سنگی و پرش از صخره ها به داخل آب بوده است. بنابراین هر گونه فعالیتی در این منطقه جان شما را به خطر خواهد انداخت.

۵٫ «Ilha da Queimada Grande»، سائو پائولو، برزیل

خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان
این منطقه به جزیره مارها شهرت دارد زیرا تعداد مارهای آن بسیار زیاد است و البته باید بگوییم که آنها مارهایی معمولی نیستند. این جزیره بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ مار افعی سرنیزه‌ای زرین دارد که برخی از آنها جزو کشنده ترین مارهای جهان هستند. این نوع مار می تواند در عرض یک ساعت یک انسان را بکشد، کلیه ها را از کار بیاندازد و موجب خونریزی مغزی شود. این جزیره شوخی سرش نمی شود!

۶٫ «Danakil Depression»، اتیوپی

خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان
اگر به دنبال جایی شبیه به جهنم می گردید، همین جا دست نگهدارید. «Danakil Depression» یکی از داغ ترین مکان های روی زمین است آنقدر که شرط می بندیم در این سفر از گرما کباب خواهید شد. این مکان که ۱۰۰ متر پایین تر از سطح زمین قرار دارد دارای سنگ های سرخ، زمین های گوگردی و رسوبات نمکی است. دمای آن از ۳۵ درجه سانتی گراد تا ۶۲ درجه سانتی گراد بالا می رود و جالب است بدانید که مردم ساکن در این منطقه قادر به تحمل چنین گرمایی هستند.

۷٫ ساحل «New Smyrna»، فلوریدا، آمریکا

خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان
یکی از خطرناک ترین فکرهایی که ممکن است به ذهن افراد خطور کند، شنا کردن در ساحل «New Smyrna» است. آبی آرام این دریا توریست ها را وسوه می کند تا تنی به آب بزنند اما نمی دانند که ممکن است با حمله کوسه ها روبه رو شوند. کوسه ها همیشه در این مکان حضور دارند و طبق آمار گرفته شده تعداد آنها بیش از ۲۳۸ است. سال ۲۰۰۸ بیشترین رکورد حمله توسط کوسه ها ثبت شده است: ۲۴ گاز گرفتگی.

۸٫ جاده مرگ، بولیوی

خطرناک ترین مقاصد گردشگری جهان
این جاده مشهور در بولیوی قرار دارد اما شهرت آن برای چیست؟ از نام اش پیداست! این جاده که در کنار دره جنگل های آمازون قرار دارد، هر ساله ۳۰۰ کشته بر جای می گذارد.
برترین ها

Share this article

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تک نیاز
بالا