تازه ها
خانه » فرهنگ و هنر » مرضیه برومند به تماشای «صندلی‌ها» نشست
مرضیه برومند به تماشای «صندلی‌ها» نشست

مرضیه برومند به تماشای «صندلی‌ها» نشست

506 بازدید

مرضیه برومند کارگردان سینما و تلویزیون پس از تماشای نمایش «صندلی‌ها» گفت: «من اصلاً این متن را دوست ندارم و زیاد طرفدار یونسکو نیستم اما خانم طریقی نمایش خود را خیلی خلاقانه و آوانگارد کار کرده است».

به گزارش بخش تئاتر ایسنا، سه‌شنبه – ششم مرداد ماه – نمایش «صندلی‌ها» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی طلیعه طریقی میزبان «مرضیه برومند» بود که این کارگردان پیشکسوت آثار عروسکی پس از تماشای نمایش، کارگردان و گروه اجرایی را ستود و گفت: «شیوه اجرایی نمایش خیلی خلاقانه و فوق‌العاده بود. خانم طریقی خیلی دقیق، حساب‌شده و هنرمندانه کار کرده بود، ولی فکر می‌کنم کاش این شیوه را برای متن دیگری به کار می‌گرفت. با این حال، نمایش صندلی‌ها یک نمایش خیلی خلاق، آوانگارد و خاص است».

همچنین «رامین کهن»، کارگردان جوان تئاتر عروسکی که شب پیش مهمان این نمایش بود، درباره اجرای صندلی‌ها گفت: «من در جشنواره هم این نمایش را دیده بودم و همان موقع به نظرم خیلی خوب آمده بود. بازی بازیگران فوق‌العاده بود اما بیش‌ترین عنصری که در نمایش قابل توجه بود، طراحی کارگردان در تناسب با چیدمان صحنه بود. شیوه اجرایی نمایش نکته‌یی است که به نظرم خودِ گروه به آن رسیده‌اند. ضمن این‌که از المانِ صندلی‌ها استفاده خیلی درستی شده، ولی تاکید می‌کنم بیش‌ترین نکته‌یی که توجه‌ام را جلب کرد و دوست داشتم، طراحی و دراماتورژی نمایش بود».

اجرای نمایش صندلی‌ها در شب گذشته سه‌شنبه ششم مردادماه به مرضیه برومند تقدیم شد.

«صندلی‌ها» که با نویسندگی، طراحی و کارگردانی طلیعه طریقی از یکشنبه ۲۸ تیرماه در سالن انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه رفته، اقتباسی از نمایشنامه اوژن یونسکو به همین نام و نمایش برگزیده سیزدهمین جشنواره بین‌المللی عروسکی دانشجویان بوده و در پنجمین جشنواره بابل، رومانی شرکت داشته است.

مهناز خطیبی، مهدی شاه‌پیری و محمد بحرانی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

علاقه‌مندان به تماشای نمایش صندلی‌ها می‌توانند هر روز جز شنبه‌ها، ساعت ۲۰:۳۰ به خانه هنرمندان، سالن انتظامی مراجعه و برای رزرو بلیت، به سایت تیوال tiwall.com مراجعه بکنند یا با شماره ۰۹۳۸۱۸۱۰۰۹۴ تماس بگیرند.

مرضیه برومند به تماشای صندلی‌ها نشست

مرضیه برومند به تماشای صندلی‌ها نشست

مرضیه برومند به تماشای صندلی‌ها نشست

ایسنا

Share this article

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

تک نیاز
بالا